Klima Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Yaza, sıcaklığın kademeli olarak arttığını, halka açık vantilatörlerin havalandırılmaya başladığını söyledi. Uzun süreli açık havalandırma ile, klima hastalarının sıkıntısı arttı; çocuklar, yaşlılar ve hamile kadınlar özel dikkat göstermeye başladı. Klima önlemek için ne yapmalıyız?
1 klima sıcaklığı: genellikle 24 ~ 28 ℃ aralığında kontrol olduğu kabul edilen yaz konut konfor sıcaklık standardı hem rahat hem de oda sıcaklığında sağlıklı olmaz daha uygun 26 ~ 27 ℃, uyku daha yüksek olmalıdır 1 ~ 2 ℃, kapalı Dış sıcaklık farkı 7 ° C'yi geçmemelidir.
2 havalandırma: klimalı kapalı, omuz, diz, bel, kadın karnı, vb. Için uzun süre kalırsanız, giysilerle örtülmüşse, doğrudan saç olmayınca terleme, klima çıkışını kendi başlarına bırakmayın. KORUYUCU KORUYUCU KULLANILMASI Klimanın kullanıldığı işlemde, küçük bir pencere havalandırma veya düzenli pencere havalandırma açılması en iyisidir. Yaşlı çocuklar, havalandırma kullanır, dışarı çıkmadan önce ilk yarım saat önce iç ve dış hava sıcaklık değişimlerine uyum sağlamak için klima ve pencere havalandırması kapalı olmalıdır.
3 diyet: halk için sedye klimalı oda, diyet ve egzersiz daha fazla dikkat. Klima aile diyet, daha fazla su yemek için, ıslak yiyecek. Genellikle hafif, besleyici gıda temelli; Vücudun metabolizmasını hızlandırmak için bol su içirin; Işten evde, soğuk gün ortadan kaldırmak için zencefil çayı bir bardak içmek, karın rahatsızlığı durumunda zencefil çayı, lotus yaprağı, Agastache, vücut nemi ortadan kaldırmak küçük bir miktar eklenebilir.
4 egzersiz: Tüm vücut sertliğini önlemek için aralıklı egzersiz, masaj sırasında çalışabiliriz. Burun tıkanıklığını, hapşırmayı ve diğer belirtileri hafifletmeye yardımcı olmak için burun sürtünerek; Baş dönmesi için boyun göre, boyun ağrısı ve diğer belirtileri çok yardımcı olur.