Osram Out, Lumileds yeni Apple tedarikçi listesinde

Apple bildirildi Osram Licht AG bu öncesinde onun tedarikçinin listeden iPhone 7 denize indirmek düştü. Royal Philips NV Bloomberg makaleye göre en iyi 200 tedarikçi listesine eklendi. Özel olarak her üretici sorumlu olacaktır bileşenleri listeleme sırasında ima bu Royal Philips kuruluşudur, Lumileds LED'ler onun cihazlar için tedarik edecek. Nichia da makaleye göre bazı LED bileşenleri tedarik edecek.

Apple iPhone kamera, bir telefonun konumu ile ilgili olarak bir kullanıcının yüz tespit kızılötesi sensörler için Flash'ta LED kullanır. LED'ler de Apple Watch takan'ın nabız ölçmek izin.

Osram LED aydınlatma için odağını geçmek için onun geleneksel aydınlatma iş divesting ve yaklaşık 1.4 milyar dolarlık bir bitki yapılar yarı iletkenler LED'ler için yatırım yaptı. Tercih edilen tedarikçiler listeden bırakılan Osram bir darbe olduğunu.

Öte yandan, Royal Philips (Philips) hala onun LED ve otomotiv aydınlatma iş Lumileds satmak için arıyor. ABD düzenleyiciler daha önce Lumileds Çince yatırım şirketi GoScale Capital tarafından teklif alma durdu. Regülatör ulusal güvenlik kaygıları için yabancı şirketler tarafından satın alınan şirketler inceleme sorumlu idi. Apple ile kazançlı yeni sözleşme büyük olasılıkla potansiyel alıcılar için Lumileds satış fiyatı yukarı.