Analiz DC Fan hızı kontrolü

DC fan hız kontrolü biliyor musun?
Gelişme ve ilerleme Derneği ile DC fan günlük yaşamda yaygın olarak uygulanır inverter, inverter güç kaynağı, inverter, inverter güç kaynağı, elektrik Kaynakçı, dolapları, elektrik kutusu, LED ekran frekans, kıvılcım makinesi, paketleme makinesi, bilgisayar kasasına, elektrikli araç şarj cihazı, tıbbi malzeme, cihazları için.
Normal şartlar altında düşük hızlı çalıştırma soğutma fan çalışmalarını tamamlamak için yeterli olabilir. Ama seçim ve yükleme düşünülmelidir: ilk olarak, seçim fan egzoz hava hızı (hızı), yeteri kadar sıcak hava soğutma aygıtının içinde; yüksek sıcaklık altında sağlamak mümkün olmalı Ne zaman sıcaklık nispeten azdır ve daha az sıcak gaz akışının tam tersini yapmaktır.
DC fan işlemi durumu, ısı ile işleminin daha yavaş bir oran ile değiştirilir, DC fan daha az gürültü üretmek ve daha az enerji tüketir. Tasarım gereksinimlerini çoğunda, sıcaklık değerlerine çalıştırdıktan sonra saat hava sıcaklığı genellikle maksimum tasarım daha yüksektir DC fan hızı düşük.
Böylece sensör doğrudan gerekli soğutma yüzey sabitlenmiş İkincisi, sensörünün kurulumu pozisyon sensör konumunu uygun pozisyonda yerleştirilmiş olması gerekmektedir. Operasyonda, fan bir sıcaklık kontrollü. Termistör duygu sıcaklık daha hızlı hızlarda yüksek ise; ve sıcaklık azaldığında, düşük hızda çalışan; yüksek ve düşük arasında fan hızı sıcaklık nedeniyle hemen hemen hiç değişecek. Fan ortam sıcaklığı yavaş, fan hız değişikliği de yavaş, aniden hız ve gürültü fan değişecektir. Tepki süresini esas olarak termal duyarlılık için sensör hassasiyeti belirler.